20.11.2024

Webinar – Transformacja obiegu zamkniętego poprzez cyfryzację, 3 grudnia 2024

Transformacja gospodarki w kierunku modelu obiegu zamkniętego wymaga coraz większej roli informacji. Bez przypisania odpowiednich danych, zasoby tracą wartość i stają się odpadami. Dlatego kluczowe jest przypisywanie towarom odpowiednich informacji, śledzenie ich przepływu oraz sprawna wymiana i przetwarzanie tych danych. Można śmiało powiedzieć, że im bardziej chcemy zwiększyć wartość zasobów, tym więcej informacji musimy zgromadzić i wykorzystać. Podczas tego webinarium pokażemy, jak nowoczesne technologie – takie jak sztuczna inteligencja, systemy śledzenia wizualnego, Internet rzeczy czy standardy komunikacji, np. GS1 – pomagają skutecznie realizować te cele.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które stanowią 99% europejskich firm, odgrywają kluczową rolę w skalowaniu tych innowacji. Tylko przy ich aktywnym udziale możliwe jest osiągnięcie pełnego potencjału gospodarki o obiegu zamkniętym. Podczas webinaru „Circular transition through digitalisation – the role of labelling, visual tracking, AI and common communication standards” omówimy, jak ułatwić MŚP wdrażanie nowoczesnych technologii i systemów informacyjnych.

Już od początku cyklu życia produktu ważne jest dostarczanie informacji, które umożliwiają optymalne wykorzystanie zasobów. Pozwala to na:

  • identyfikację dostępnych dóbr i ich potencjalnych zastosowań,
  • wskazanie partnerów,
  • lepsze projektowanie produktów,
  • wybór efektywnych metod produkcji i użytkowania,
  • śledzenie towarów oraz wdrażanie systemów zwrotu zasobów.

Dzięki temu firmy mogą zwiększyć swoją konkurencyjność i odzyskać wartość ekonomiczną, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana. Transformacja w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym to szansa na lepsze wykorzystanie zasobów i większą efektywność ekonomiczną.

 

Poznaj naszych prelegentów

 

Hubert Bukowski – Dyrektor ds. badań w Instytucie Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju (INNOWO), ekonomista i ekspert w dziedzinie narzędzi transformacji cyrkularnej i cyrkularnych modeli biznesowych.

Anna Walkowska – Chief Technology Officer i współzałożycielka Propergate. Anna jest seryjną przedsiębiorczynią i aktywistką start-upową, która od 2009 roku tworzy innowacje dla branży nieruchomości. Posiada certyfikat CISSP i jest jednym z założycieli Fundacji Startup Poland.

Magdalena Fertsch-Ślęk – Ekspert ds. wdrożeń systemów w GS1. Na co dzień wspiera firmy we wdrażaniu i wykorzystywaniu standardów GS1 oraz prowadzi szkolenia z ich stosowania. Specjalizuje się w technologiach gromadzenia danych i identyfikacji.

 

Agenda

 

10:00-10:10 Powitanie i wprowadzenie

10:10-10:30  Rosnąca rola informacji i sztucznej inteligencji i jej konsekwencje dla naszego systemu gospodarczego – Hubert Bukowski

10:30-10:40  Ankieta online wśród uczestników na temat roli informacji w obecnych i przyszłych systemach gospodarczych

10:40-10-55  Wyniki ankiety i dyskusja

10:55-11:15  Zwiększenie efektywności poprzez cyfryzację logistyki – realne korzyści – Anna Walkowska

11:15-11:20  Sesja pytań i odpowiedzi

11:20-11:40  GS1 dla Planety: Standardy wspierające transformację cyrkularną – Magdalena Fertsch-Ślęk

11:40-11:45  Sesja pytań i odpowiedzi

11:45-12:00 Podsumowanie

 

Szczegóły dotyczące spotkania

Spotkanie będzie prowadzone online w j.angielskim w dniu 3 grudnia 2024 w godz. 10.00-12.00 (CET).

Wymagana wcześniejsza rejestracja: https://up2circ.eu/webinar-circular-transition-through-digitalisation/

Liczba miejsc ograniczona.

Link do webinaru na platformie ZOOM zostanie przesłany zarejestrowanym uczestnikom przed spotkaniem.

 

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu Up2Circ

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami: e-mail: up2circ@lfr.lublin.pl
tel. 669 200 929, 81 528 53 31

 

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WSPÓŁTWORZYMY, WSPÓŁPRACUJEMY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA