11.03.2024

Granty do 50 000 euro na projekty dla MŚP w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego

W pierwszym otwartym naborze Up2Circ Accelerator wesprze do 47 projektów w celu walidacji przyjęcia modeli biznesowych o obiegu zamkniętym i wdrożenia konkretnych działań na rzecz produktów, procesów i usług o obiegu zamkniętym. Budżet przeznaczony na konkurs wynosi 1 230 000 euro.

Otwarcie naboru: 1 kwietnia 2024 r.

Zamknięcie naboru: 31 maja 2024 r., godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Kto może aplikować?

Projekty muszą być składane przez pojedyncze MŚP z państw członkowskich UE (UE 27), które spełniają następujące dwa kryteria związane z ich zaangażowaniem w Up2Circ Academy przed upływem terminu składania wniosków:

Ocena obiegu zamkniętego: Wnioskodawcy muszą ukończyć ocenę cyrkularności za pomocą narzędzia Up2Circ Circularity Assessment Tool. W przypadku firm zlokalizowanych poza regionami partnerskimi Up2Circ ocena cyrkularności jest przeprowadzana online. W przypadku firm zlokalizowanych w regionach partnerskich Up2Circ ocena cyrkularności może być również przeprowadzona offline przy wsparciu zespołu Up2Circ.

Poszerzenie wiedzy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym: Wnioskodawcy muszą aktywnie uczestniczyć w internetowym programie edukacyjnym Up2Circ Academy. Aktywne zaangażowanie definiuje się jako ukończenie co najmniej 50% modułów e-learningowych Akademii Up2Circ.

Rodzaje projektów i finansowanie

MŚP mogą ubiegać się o dwa różne rodzaje finansowania w oparciu o stopień zaawansowania ich projektów transformacji:

Projekty na małą skalę: Studia wykonalności

Finansowanie: projekty na małą skalę do 15 000 EUR

Oczekiwana liczba finansowanych małych projektów: 32

Zakres projektu: Dogłębna walidacja technicznych, ekonomicznych i społecznych aspektów przyjęcia modeli biznesowych o obiegu zamkniętym, z uwzględnieniem celowości, wykonalności, rentowności i aspektów środowiskowych. Projekty powinny koncentrować się na jednym lub kilku modelach biznesowych o obiegu zamkniętym, takich jak łańcuch dostaw o obiegu zamkniętym, platformy współdzielenia, produkt jako usługa, przedłużenie żywotności produktu, odzysk i recykling.

Oczekiwany rezultat: studium wykonalności wraz z biznesplanem

Czas trwania projektu: 6 miesięcy

Projekty na dużą skalę: Pilotaż i demonstracja

Finansowanie: projekty na dużą skalę do 50 000 EUR

Oczekiwana liczba finansowanych projektów na dużą skalę: 15

Zakres projektu: Działania pilotażowe i demonstracyjne, których celem jest wdrożenie konkretnych środków przejściowych w kierunku obiegu zamkniętego poprzez wdrożenie określonych technologii, przejście na projektowanie produktów o obiegu zamkniętym, wprowadzenie nowych produktów, procesów i usług. Projekty powinny koncentrować się na prototypowaniu, testowaniu pilotażowym, wdrażaniu nowych procesów biznesowych, rozwiązań i systemów.

Oczekiwany rezultat: zatwierdzony prototyp

Czas trwania projektu: 12 miesięcy

Złóż wniosek do 31 maja 2024 roku!

Zalecamy zapoznanie się z całą dokumentacją konkursu przed złożeniem propozycji projektu:

Przewodnik dla Wnioskodawców
Formularz zgłoszeniowy

Masz pytania?

11 kwietnia organizujemy sesję Q&A online, na której odpowiemy na wszelkie pytania wnioskodawców. Spotkanie będzie prowadzone w j. angielskim.
Więcej informacji wkrótce na stronie LFR oraz stronie internetowej projektu Up2Circ.

Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do kontaktu:

e-mail: up2circ@lfr.lublin.pl
tel. 669 200 929, 81 528 53 31

 

 

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WSPÓŁTWORZYMY, WSPÓŁPRACUJEMY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA