12.10.2023

Wahania kursów walut, trudności w planowaniu budżetów kosztów i przychodów nie muszą być już problemem!

UWAGA!

Zmiana w organizacji szkolenia –

I dzień szkolenia odbędzie się STACJONARNIE 9 listopada 2023r. w siedzibie Lubelskiej Fundacji Rozwoju, przy ul. Rynek 7 (Stare Miasto)

II dzień szkolenia odbędzie się ONLINE 17 listopada 2023r. – link do spotkania otrzymają zarejestrowani uczestnicy

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu dot. zarządzania ryzykiem walutowym w przedsiębiorstwie, które odbędzie się stacjonarnie w dniach 9 i 17 listopada 2023r. w siedzibie Lubelskiej Fundacji Rozwoju, przy ul. Rynek 7 (Stare Miasto).

Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

1.Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

2. Każda firma działająca na międzynarodowym rynku handlowym, narażona jest na straty nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu ryzyka kursowego, ale także z powodu źle przeprowadzonego procesu zabezpieczeń. My powiemy jak sobie z tym radzić.

3. Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją. Na szkoleniu przekażemy wiedzę jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje.

4. Ryzyko walutowe należy zabezpieczać. Ważne jednak, aby robić to prawidłowo, z użyciem bezpiecznych instrumentów finansowych. Na szkoleniu przekażemy praktyczne przykłady zabezpieczeń takiego ryzyka. Pokażemy liczne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym. Pokażemy jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne. Pokażemy także jak odróżnić toksyczne instrumenty finansowe, które co jakiś czas trafiają na polski rynek.

Dzięki szkoleniu będziecie Państwo wiedzieli kiedy kupić/sprzedać walutę tak, aby transakcja taka została przeprowadzona w optymalnym momencie. Czyli tak aby importer kupował walutę podczas lokalnych dołków, a eksporter sprzedawał walutę podczas lokalnych szczytów kursów walut.

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:
– wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową, lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.
do osób, które osobiście przeprowadzają transakcje wymiany walut w swoich firmach (sprzedaż waluty z eksportu oraz zakup waluty na płatności importowe), lub do osób nadzorujących takie transakcje wymiany walut.

Dla takich osób szkolenie będzie bardzo praktyczne i konkretne.

– w mniejszym stopniu korzyści z seminarium uzyskają osoby zajmujące się kwestiami księgowymi oraz kwestiami handlowymi w firmie. Niemniej jednak osoby takie, także dowiedzą się sporo interesujących informacji.

PROGRAM SPOTKANIA

REJESTRACJA do 8 listopada 2023r.

Szkolenie poprowadzą praktycy, od lat zajmujący się wskazaną tematyką.

   Jacek Maliszewski – Dyrektor ds. Rynków Finansowych w Domu Maklerskim AFS, autor książki “Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego – Poradnik Praktyczny”.

Łukasz Leszczyński – Zarządzający Ryzykiem Finansowym w Domu Maklerskim AFS.

Prowadzący szkolenie pokażą same praktyczne (z życia wzięte) przykłady działań zabezpieczających ryzyko walutowe z ostatnich 25 lat. Mało teorii, dużo praktyki. Pokażą swoje metody od “kuchni”, wypracowane na przestrzeni 25 lat działalności na rynku walutowym . Sporo opowiedzą na temat bieżącej sytuacji na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN. Przekażą informacje na temat rachunkowości zabezpieczeń oraz omówią metody księgowego oraz kasowego zarządzania ryzykiem walutowym.

Istnieje możliwość zgłoszenia kilku osób z firmy, uczestniczących na zmianę w wybranych blokach szkoleniowych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WSPÓŁTWORZYMY, WSPÓŁPRACUJEMY

[FM_form id="1"]
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
[FM_form id="1"]