20.07.2021

#30LatDlaRegionu – SAILING Czarter Jachtów na Solinie

Pan Bogumił Podwyszyński prowadzi działalność gospodarczą od 1997, przy czym najem łodzi żaglowych na Solinie oferuje od 2010 r. Systematycznie rozwija swoją bazę na Zalewie Solińskim i aktualnie posiada 10 nowoczesnych jachtów turystycznych typu Antila i aż 22 łodzie motorowe. Wszystkie jednostki pochodzą z renomowanej – polskiej, prywatnej stoczni jachtowej. Działalność p. Podwyszyńskiego jest sezonowa – od weekendu majowego nawet do października (w zależności od pogody).

SAILING współpracuje z Lubelską Fundacją Rozwoju od 2014r. Dotychczas udzieliliśmy p. Bogumiłowi Podwyszyńskiemu 4 pożyczek na zakup kolejnych łodzi żaglowych i motorowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli dalej przyczyniać się do rozwoju tego przedsiębiorstwa.

 

„Najlepszy czarter na Solinie”

„Najlepszy czarter na Solinie” – to jedna z opinii jaką można znaleźć na stronie przedsiębiorstwa w mediach społecznościach.  Klienci podkreślają, iż głównym atutem  wypożyczalni jest bardzo dobry stan jachtów. SAILING to przedsiębiorstwo dumne ze swojej floty. Wszystkie jednostki żaglowe są nowe i dobrze wyposażone. Charakteryzują się znakomitymi cechami nautycznymi, a jednocześnie są bardzo wygodne. Jachty p. Podwyszyńskiego są odpowiednio dopasowane do pływania na Zalewie Solińskim. Posiadają silnik zaburtowy oraz płetwę sterową mocowaną na pawęży. Wielkość jednostek jest również idealna do wykorzystywania ich na tym akwenie.

Proszę powiedzieć skąd wybór miejsca na prowadzenie działalności związanej z czarterowaniem jachtów i łodzi motorowych?

Bogumił Podwyszyński – Właściciel Przedsiębiorstwa: Przed rozpoczęciem działalności sam czarterowałem jachty na tym akwenie, było zaledwie kilka jachtów do czarteru i w kiepskim stanie stąd zrodził się pomysł wprowadzenia oferty czarterowej o wysokim standardzie co zostało przyjęte przez klientów z dużym entuzjazmem.  Solina to wyjątkowy i bardzo bezpieczny akwen. Jest to bardzo przyjazne miejsce dla poczatkujących. Nie ma tutaj mielizn ani żadnych innych niebezpiecznych przeszkód. Ważne jest też to, że cały teren wokół jeziora jest pod władaniem elektrowni Solina, przez co można bezpłatnie cumować “na dziko” w każdej zatoczce i przy każdym brzegu. Żeglarze często z tego korzystają i cumują w urokliwych zatoczkach całymi dniami, a nawet tygodniami.

Jakie były najważniejsze kamienie milowe – etapy w rozwoju Pana przedsiębiorstwa?

Kamieniem milowym na początku mojej działalności było pokonanie bariery dotyczącej pozyskania finansów bez których nie miałem możliwości zakupienia sprzętu a tym samym szybkiego rozwoju i wejścia na rynek z nowoczesnymi jachtami. Branża w jakiej funkcjonuję wymaga stosunkowo dużej skali nakładów na inwestycje aby móc się przebić. Dzięki temu, że znalazłem atrakcyjne źródło finansowania moich kolejnych zakupów, mogę podnosić standard usług i być bardziej konkurencyjny w stosunku do innych firm działających na tym rynku.

Czy ma Pan własną receptę na sukces w biznesie?

Z perspektywy osoby, która prowadzi działalność gospodarczą od 1997r. mogę powiedzieć, że najważniejsza w biznesie jest wytrwałość w dążeniu do zamierzonego celu. Sukces i osiąganie kolejnych celów musi być też zwykle okupiony ciężką pracą. Są pewnie przykłady jakichś spektakularnych sukcesów, ale w zdecydowanej większości przypadków prowadzenie własnej działalności wymaga ciężkiej, systematycznej pracy na co dzień. 

Czy Lubelska Fundacja Rozwoju, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, w jakiś sposób pomogła Pana firmie?

Lubelska Fundacja Rozwoju w dużej mierze przyczyniła się do rozwoju mojej firmy gdyż wsparła moje działania finansowo. Skorzystałem do tej pory z czterech pożyczek. Procedury w procesie starania się o środki z Funduszu Pożyczkowego LFR były w każdym przypadku porównywalne do bankowych, a pracownicy podpowiadali jak wypełnić wniosek.

Pełna oferta przedsiębiorstwa, szczegóły techniczne dotyczące czarterowanych jachtów, opis specyfiki Jeziora Solińskiego, wskazówki dojazdowe jak również opinie klientów na stronie: http://jachty-solina.com.pl/  http://eko-łodzie.pl/

 

Foto: SAILING, Stock

 

 

 

 

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

WSPÓŁTWORZYMY, WSPÓŁPRACUJEMY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA