Pożyczki dla firm
Współpraca zagraniczna
Szkolenia
Doradztwo, wsparcie innowacji
Inne usługi finansowe

Webinar “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, 15 czerwca 2020

Najnowsze aktualności
06.07.2020
POŻYCZKI NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ W WOJ. PODKARPACKIM I MAŁOPOLSKIM
Przypominamy, że prowadzony jest nabór wniosków o pożyczki w ramach programu  „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie woj. podkarpackiego i...
01.07.2020
WSTRZYMANIE NABORU WNIOSKÓW O POŻYCZKĘ PŁYNNOŚCIOWĄ PONADREGIONALNĄ (POIR)
Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 01.07.2020 r. od godz. 16.00 wstrzymany zostanie nabór wniosków na pożyczkę płynnościową ponadregionalną ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR).  
Webinar “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, 15 czerwca 2020

Zapraszamy na bezpłatne webinarium “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, które odbędzie się 15 czerwca 2020 w godz. 12.00-14.00.

Webinar będzie się składać z dwóch części:

1. Przegląd rynku EUR/PLN i USD/PLN w świetle analizy technicznej wykresów
2. Edukacja:
a) SWAP walutowy – jako koło ratunkowe dla importerów i eksporterów.
b) Warunkowa pozycja walutowa.
c) Planowane, prognozowane przepływy walutowe, plany budżetowe, kursy budżetowe.
d) Ryzyko długoterminowe, ekonomiczne, strategiczne, konkurencji. Wstęp do opcji walutowych, które służą do ubezpieczania tego ryzyka.

Spotkanie poprowadzi Pan Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista firmy DMK. Pan Jacek od 20 lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego z zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”. Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny”.

Po zakończeniu webinaru zapraszamy na indywidualne telefoniczne (lub poprzez Skype) konsultacje z prowadzącym. Będzie można zadawać pytania, przedstawiać swoje problemy. Pan Jacek Maliszewski w czasie takich rozmów podpowie jak zneutralizować ryzyko, abyście Państwo nie ponosili strat z powodu wahań kursów walutowych.

Zainteresowane firmy prosimy o zgłoszenia mailowe wysyłane na adres een@lfr.lublin.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia przesłany zostanie link do webinarium.