Pożyczki dla firm
Współpraca zagraniczna
Szkolenia
Doradztwo, wsparcie innowacji
Inne usługi finansowe

SHAREway2event – konferencja i spotkania biznesowe, 07.11 – 08.11.2019r., Rzym

Najnowsze aktualności
15.01.2021
Zaproszenia do udziału w spotkaniach biznesowych online, webinarium, szereg zapytań firm zagranicznych o współpracę – to wszystko w newsletterze Enterprise Europe Network
W imieniu ośrodka Enterprise Europe Network w Lubelskiej Fundacji Rozwoju serdecznie zachęcamy do lektury pierwszego wydania tegorocznego newslettera. A w nim szereg zapytań/ofert firm zagranicznych poszukujących możliwości współpracy z...
14.01.2021
Rozstrzygnięcie postępowania na “Usługę trenerską – przeprowadzenie szkolenia „Pracownik administracyjno – biurowy z egzaminem ECDL base”
Szanowni Państwo, Informujemy, iż w przedmiotowym postępowaniu wybrano ofertę Ośrodka Szkolenia Dokształcania i Doskonalenia kadr „KURSOR” z siedzibą przy ul. Narutowicza 62, 20-013 Lublin. Oferta uzyskała najkorzystniejszą punktację w...
SHAREway2event – konferencja i spotkania biznesowe, 07.11 – 08.11.2019r., Rzym

Firmy działające w obszarze sharing economy zapraszamy do udziału w konferencji połączonej ze spotkaniami b2b pn. “SHAREway2event”, która odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2019 w Rzymie. Wydarzenie organizowane jest przez ośrodki Enterprise Europe Network realizujące projekt z obszaru ekonomii współdzielenia: TouriSMEshare i SharEEN.

Ekonomia współdzielenia (tzw. sharing economy) rozwija się bardzo szybko w całej Europie i obejmuje wiele sektorów i usług. Zgodnie z danymi zebranymi w ramach badania Eurobarometru “The use of Collaborative Economy” wiele osób w UE już korzystało lub jest świadomych istnienia sharing economy. Jedna czwarta Europejczyków korzystała z usług oferowanych za pośrednictwem platform współpracy, głównie w sektorze zakwaterowania i transportu.
Ekonomia współdzielenia oferuje konsumentom większy wybór, a przedsiębiorcom nowe możliwości, mimo że nadal istnieją pewne ograniczenia. Badanie Eurobarometru wskazuje, że najczęściej wymienianą zaletą platform współpracy jest wygodny dostęp do usług, natomiast główną wadą jest brak jasności co do tego, kto jest odpowiedzialny w przypadku problemów.

Celem wydarzenia jest promowanie debaty na temat rozwoju zjawiska “Sharing Economy” oraz wymiany praktyk i wiedzy poprzez wspieranie powiązań między przedsiębiorstwami, społecznościami, platformami, podmiotami akademickimi i władzami publicznymi.
Impreza organizowana jest w dwóch sesjach:
1) sesja konferencyjna i pitchingowa
2) międzynarodowe spotkania B2B

Rejestracja potrwa do 31 października br. https://shareway2event.b2match.io/signup
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia: https://shareway2event.b2match.io/