Pożyczki dla firm
Współpraca zagraniczna
Szkolenia
Doradztwo, wsparcie innowacji
Inne usługi finansowe

Poznaj naszą ofertę

Aktualnośći EEN
18.06.2020
Webinar “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, 22 czerwca 2020
Zapraszamy na bezpłatne webinarium “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, które odbędzie się 22 czerwca 2020 w godz. 12.00-14.00. Webinar będzie się składać z dwóch części: 1. Przegląd rynku...
10.06.2020
Webinar “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, 15 czerwca 2020
Zapraszamy na bezpłatne webinarium “Zarządzanie ryzykiem kursowym w czasie kryzysu”, które odbędzie się 15 czerwca 2020 w godz. 12.00-14.00. Webinar będzie się składać z dwóch części: 1. Przegląd rynku...

Enterprise Europe Network to największa na świecie sieć wspierająca internacjonalizację przedsiębiorstw. To 600 ośrodków działających w 60 krajach, w państwach UE oraz poza nią (m.in.: USA, Ukraina, Białoruś, Turcja, Rosja, Meksyk, Japonia). W Polsce funkcjonuje 30 ośrodków sieci skupionych w 4 konsorcjach, obejmujących zasięgiem terytorium całego kraju.
Lubelska Fundacja Rozwoju (LFR) jest partnerem w sieci od samego początku jej istnienia, czyli od roku 2008. Dzięki doświadczeniu, LFR w roku 2015 została Koordynatorem sieci w Polsce Wschodniej. Konsorcjum Enterprise Europe Network East Poland (EENEP) zrzesza 6 instytucji:

Lubelską Fundację Rozwoju
Politechnikę Lubelską
Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego
Park Naukowo – Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach Sp. z o. o.
Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
Warmińsko – Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie

Celem nadrzędnym sieci jest wspieranie przedsiębiorstw w rozwijaniu ich potencjału innowacyjnego oraz poziomu konkurencyjności na rynkach zagranicznych. Sieć działa w oparciu o zasadę „no wrong door” („zawsze właściwych drzwi” ), która w praktyce oznacza nieodsyłanie klienta bez udzielenia mu wsparcia.

Nasze osiągnięcia to:

lubelska

 

Z uwagi na fakt, iż ośrodki działające w ramach sieci w Polsce finansowane są z funduszy unijnych oraz z budżetu państwa, wszystkie usługi oferowane dla przedsiębiorców są bezpłatne.

Co możemy dla Ciebie zrobić:

 • Pomożemy w znalezieniu zagranicznych partnerów biznesowych. Jeśli zamierzasz rozpocząć/rozwinąć działalność na zagranicznych rynkach, potrzebujesz sprawdzonych i wiarygodnych partnerów – Enterprise Europe Network pomoże Ci ich znaleźć. Oferujemy dostęp do bazy profili biznesowych partnerów zagranicznych oraz możliwość założenia profilu kooperacyjnego Twojej firmy. Skontaktuj się z jednym z naszych Konsultantów, zamieść swoją ofertę biznesową i oczekuj na propozycje współpracy.
 • Umożliwimy Ci udział w spotkaniach b2b podczas misji handlowych i targów branżowych. Chcesz promować swoją firmę za granicą? Chcesz osobiście spotkać się z potencjalnymi kontrahentami? Spotkania kooperacyjne to doskonała do tego okazja. Pomożemy Ci w rejestracji na platformę b2b, wypełnieniu profilu firmy, a także  doborze partnerów do spotkań. Zapewnimy Ci opiekę podczas spotkań, tak abyś mógł się skupić na tym co najważniejsze, czyli na nawiązaniu współpracy z partnerem biznesowym. Możesz również liczyć na nasze wsparcie w zakresie podpisania kontraktów zagranicznych.
 • Pomożemy w dotarciu do dostępnych funduszy na rozwój przedsiębiorstwa. Poszukujesz źródeł finansowania swojego biznesu? Chcesz podnieść poziom konkurencyjności swojego przedsiębiorstwa na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych, a także wprowadzić innowacyjne rozwiązania:
  • udzielimy informacji z zakresu możliwości finansowania działalności gospodarczej oraz pozyskania funduszy na prowadzenie działalności badawczej,
  • doradzimy w zakresie udziału w projektach szkoleniowych finansowanych ze środków publicznych,
  • udzielimy informacji na temat zasad aplikowania do SME Instrument w ramach programu  Horyzont 2020.
 • Umożliwimy Ci udział w szkoleniach, warsztatach, seminariach. Chcesz wiedzieć więcej niż konkurencja? Zgłoś swój udział w organizowanych przez nas wydarzeniach poświęconych m.in. tematyce eksportu, rynków zagranicznych, umów międzynarodowych, negocjacji, strategii marketingowej itp. Wszystkie spotkania prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów, co daje Ci, jako przedsiębiorcy, szansę na pozyskanie specjalistycznej wiedzy w wielu dziedzinach. Prosimy o monitorowanie zakładki Szkolenia w celu zapoznania się z najbliższymi terminami i tematami szkoleń/ warsztatów.
 • Odpowiemy na Twoje pytania. Potrzebujesz informacji z zakresu:
  • prowadzenia działalności gospodarczej w ramach rynku wewnętrznego Unii Europejskiej,
  • warunków zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych krajach sieci,
  • spełnienia norm i standardów jakościowych oferowanych produktów i usług, regulacji prawnych?
   Pomożemy Ci przejść przez labirynt unijnych regulacji. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania. Dostarczymy informacje o sytuacji na rynku, na którym zamierzasz zainwestować. Będziemy Cię informować o zmianach w prawie i polityce UE, które mogą mieć wpływ na Twoje przedsiębiorstwo.
 • Przekażemy Twoją opinię. Napotykasz trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej w krajach Unii Europejskiej? Masz problem z dostosowaniem się do wymogów unijnych przepisów? Powiedz nam o tym, a my przekażemy Twoje uwagi do Komisji Europejskiej (KE). KE szczególny nacisk kładzie na rozwój sektora MŚP, dlatego też wszystkie zgłoszone problemy traktuje bardzo poważnie. Twój głos może okazać się niezwykle istotny dla KE podczas planowania zmian w zakresie rozwiązań prawnych.

Bądź na bieżąco, śledź nasze aktualności w newsletterze lub na FB-Icon-1024x1024

EEN_CE