Pożyczki dla firm
Współpraca zagraniczna
Szkolenia
Doradztwo, wsparcie innowacji
Inne usługi finansowe

Cyberbezpieczeństwo w firmie

Najnowsze wydarzenia
29.04.2021
#30LATDLAREGIONU – BURY SP. Z O.O.
Firma Bury Sp. z o.o. została założona w 1992 roku przez braci – Jacka i Bogdana Burych. Na przestrzeni lat zyskała pozycję jednego z największych importerów i dystrybutorów w...
28.04.2021
Bionnale – wydarzenie online dla sektora healthcare, 12 maja 2021
Zapraszamy na największe wydarzenie networkingowe dla branży life sciences i healthcare pn. Bionnale. Tegoroczna edycja ze względu na obecną sytuację odbędzie się wirtualnie. W ramach wydarzenia przewidziane się seminaria,...
Cyberbezpieczeństwo w firmie

Epidemia COVID-19 dla firm, oprócz wywołania szeregu negatywnych skutków, zwiększyła również rolę Internetu w realizacji sprzedaży, zabezpieczeniu dostaw, w promocji i komunikacji: z klientami oraz wewnątrz organizacji. Obecnie wiele spośród tych firm funkcjonuje jedynie dzięki Internetowi. Oznacza to, że kwestia bezpieczeństwa w sieci nabiera najwyższego znaczenia dla gospodarek państw członkowskich Unii Europejskiej (UE).

Z tego powodu Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa (European Agency for Cybersecurity – ENISA) prowadzi obecnie badanie poziomu cyberbezpieczeństwa w europejskich małych i średnich firmach (MŚP). Celem badania jest:

  • identyfikacja wyzwań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przed którymi stoją małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP),
  • analiza zdolności MŚP w UE do radzenia sobie z tymi wyzwaniami podczas kryzysu wywołanego COVID-19, oraz
  • identyfikacja istotnych dobrych praktyk.

Informacje zebrane za pomocą niniejszej ankiety pozwolą (w późniejszym okresie) na sformułowanie prostych i skutecznych rekomendacji dla europejskich firm w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zebrane dane pozostaną całkowicie anonimowe i zostaną przekazane w formie zagregowanej Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu, na które należy poświęcić ok 5 minut: ANKIETA