Pożyczki dla firm
Współpraca zagraniczna
Szkolenia
Doradztwo, wsparcie innowacji
Inne usługi finansowe

Cyberbezpieczeństwo w firmie

Najnowsze wydarzenia
20.11.2020
Wirtualna sesja networkingowa B2B – z udziałem firm indyjskich, 9. grudnia 2020r.
Zachęcamy przedsiębiorców do udziału w wirtualnej sesji networkingowej, która odbędzie się 9 grudnia 2020r. przy udziale firm indyjskich. Ma ona na celu łączenie europejskich firm z takich branż jak...
13.11.2020
WSTRZYMANIE NABORU WNIOSKÓW O POŻYCZKĘ PŁYNNOŚCIOWĄ MAKROREGION PN-WSCH
Informujemy, że w dniu 13-11-2020 r., od godz. 16.00 zostanie wstrzymany nabór wniosków na Pożyczkę Płynnościową POIR Makroregion Północno-Wschodni ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020
Cyberbezpieczeństwo w firmie

Epidemia COVID-19 dla firm, oprócz wywołania szeregu negatywnych skutków, zwiększyła również rolę Internetu w realizacji sprzedaży, zabezpieczeniu dostaw, w promocji i komunikacji: z klientami oraz wewnątrz organizacji. Obecnie wiele spośród tych firm funkcjonuje jedynie dzięki Internetowi. Oznacza to, że kwestia bezpieczeństwa w sieci nabiera najwyższego znaczenia dla gospodarek państw członkowskich Unii Europejskiej (UE).

Z tego powodu Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa (European Agency for Cybersecurity – ENISA) prowadzi obecnie badanie poziomu cyberbezpieczeństwa w europejskich małych i średnich firmach (MŚP). Celem badania jest:

  • identyfikacja wyzwań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przed którymi stoją małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP),
  • analiza zdolności MŚP w UE do radzenia sobie z tymi wyzwaniami podczas kryzysu wywołanego COVID-19, oraz
  • identyfikacja istotnych dobrych praktyk.

Informacje zebrane za pomocą niniejszej ankiety pozwolą (w późniejszym okresie) na sformułowanie prostych i skutecznych rekomendacji dla europejskich firm w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zebrane dane pozostaną całkowicie anonimowe i zostaną przekazane w formie zagregowanej Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu, na które należy poświęcić ok 5 minut: ANKIETA